Wasze Pytania i Odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jaki styl zdjęcia Pan wykonuje?
Wykonuję zdjęcia w stylu reportażu z elementami portretu. Podczas zlecenia najczęściej jestem obecny od wspólnego błogosławieństwa w domu pani młodej aż do przyjęcia weselnego, pracę kończę około 00:45 w nocy. Ostatnio coraz częściej klienci decydują się na sesje narzeczeńskie realizowane na około 3 miesiące przed ślubem. Wszystkie zdjęcia wykonuję osobiście, nie zlecam nikomu wykonywania swoich reportaży fotograficznych.

Kto decyduje o miejscu sesji plenerowej?.
Zawsze ustalam to razem z parą młodą. Często zdarza się, że para młoda sama wybiera miejsce, a ja w nim realizuję sesję zdjęciową. w ostatnim czasie często bywam na sesji w Górach, w Krakowie oraz w Ogrodzieńcu gdzie znajdują się dobrze zachowane ruiny Zamku. (ciekawostką jest że w tym obiekcie kręcono zdjęcia do „Zemsty”)

Jakie albumy Pan poleca?.
Zawsze albumy markowych firm, które są wykonane solidnie, co daje gwarancje, że wytrzymają długie lata. Obecnie współpracuje z introligatorem panem Barańskim z Krakowa, który wykonuje dla mnie ręcznie albumy oraz foto-książki. Klient ma możliwość wyboru dowolnej oprawy swojego albumu. Wzorniki udostępniam Parze Młodej na spotkaniu.

Ile czasu potrzeba na sesje plenerową?.
Wszystko zależy od ilości ujęć i miejsc gdzie ma odbyć się sesja zdjęciowa. Jeżeli sesja jest w okolicy gdzie odbywać się będzie przyjęcie weselne wtenczas czas zdjęć wynosi około 1-1,5 godziny, lecz w przypadku dalszych odległości lub wielu różnych miejsc zdjęcia mogą trwać nawet do 3-4 godzin, wtenczas polecam wykonanie zdjęć w innym terminie niż Ślub. Należy pamiętać, że sesja realizowana w innym dniu niż dzień ślubu gwarantuje lepsze efekty końcowe pracy, czyli mniejszy pośpiech oraz więcej czasu na ujęcia.

Czy można u pana zamówić album w formie foto-książki?.
Tak oczywiście, mogą państwo zamiast albumu tradycyjnego otrzymać foto-książkę, podkreślam że to nie są książki wykonywane w technologii druku lecz naświetlania materiału foto, co gwarantuje najwyższą jakość. Wielkość albumu wynosi 30x30cm po rozłożeniu 30x60cm. Dla rodziców wykonuję wersję mniejsze 20x20cm. Projekt przed wykonaniem foto-książki zostaje przedstawiony klientowi w celu akceptacji lub ewentualnych zmian dopiero po zatwierdzeniu zostaje wykonany foto-album.

Jak wygląda sytuacja wyboru zdjęć do albumu i ile zdjęć dostaniemy w albumie?.
Zdjęcia do albumu zawsze wybiera Para Młoda. W albumie tradycyjnym najczęściej przekazujemy 75 zdjęć w formacie 15×21 które są wykonane na profesjonalnych papierach fotograficznych. W przypadku gdy klient zdecyduje się na foto-książkę prze jej wykonaniem projekt zostaje przekazany do akceptacji lub ewentualnych zmian. Nasze Albumy wejdź

Jaki zakres usług państwo polecają, czy macie pakiety?.
Zakres usług zawsze dopasujemy indywidualnie do klienta, nie tworzymy sztywnych pakietów, gdyż każdy ma inne wymagania i oczekiwania.

Kiedy dostaniemy gotowe zdjęcia, album?.
Zwykle całość przekazujemy do 90 dni licząc od Sesji Plenerowej. Zwykle okres oczekiwania jest krótszy i zależy od ilość przyjmowania zleceń na dany okres. W sezonie mamy bardzo dużo pracy i zleceń ślubnych a jak wiadomo, nad każdym trzeba popracować aby klient był zadowolony.

Kiedy płacimy za usługę?.
Płatność końcowa za usługę następuje przy odbiorze zdjęć, albumu. Istnieje możliwość rozliczenia się gotówkowego lub bezgotówkowego.

Czy można otrzymać Rachunek na usługę?.
Posiadam zarejestrowaną działalność, każdy klient otrzymuje paragon-fiskalny lub na życzenie Fakturę.

Kiedy najlepiej wykonać sesję plenerową?.
Najlepsze warunki oświetlenia występują w godzinach porannych oraz wieczorno-popołudniowych.

Ile kosztuje dojazd na ślub / plener?.
Koszt dojazdu to moje koszty paliwa jakie ponoszę, w przypadku dalszych odległości mile widziana możliwość zakwaterowania lub rezerwacji pokoju w hotelu. Pracuje na terenie całego kraju. Dojazd to wyłącznie zwrot kosztów paliwa. :-)

Czy wykonują Państwo obróbkę graficzną zdjęć?.
Każde zdjęcie jakie przekazujemy poddane jest większej lub mniejszej obróbce graficznej, wszystkie zdjęcia wykonuję w formacie RAW i dopiero przy obróbce zapisuję je do popularnego formatu JPG. Zdjęcia mogą być przeglądane na komputerze oraz wysłane do wykonania odbitek.

Czy ma pan możliwość udostępnić nam zdjęcia przez internet?.
Każdy klient otrzymuje bezpłatny dostęp do mojej prywatnej chmury danych gdzie znajdują się jego zdjęcia. Zdjęcia są chronione dostępem na hasło. Klient po zalogowaniu się dostanie dostęp do swoich zdjęć i będzie mógł sobie je pobierać i udostępniać swoim znajomym i rodzinie oraz wykonywać z nich odbitki. Zobacz Strefa Klienta.

Czy wykonujecie zdjęcia grupowe na Weselu?.
Na przyjęciu weselnym wykonuje klasyczny reportaż fotograficzny, istnieje możliwość wykonania zdjęć grupowych, z znajomymi, rodziną itp. Podczas całej mojej pracy jestem do dyspozycji państwa i nie stawiam ograniczeń.

Czy dostaniemy zdjęcia w wersji cyfrowej?.
Tak. Zdjęcia są zapisane w popularnym formacie JPG, jest ich około 500.

W jaki sposób możemy dokonać formalności?.
Wszystkie formalności możemy dokonać zarówno na spotkaniu, oraz przez e-maila ( fotograf_bednarczyk@wp.pl ) lub telefonicznie ( kom.602-228-968 ). Istnieje też możliwość wysłania umowy pocztą.

Kiedy najlepiej zarezerwować termin?.
Jeżeli termin jest wolny to zalecam jak najwcześniejszą rezerwację, bywa że klienci rezerwują już na 2 lata wcześniej swój dzień ślubu, wesela.

Co będzie gdy z przyczyn niezależnych od Pana ulegnie awarii aparat fotograficzny?.
Podczas wykonywania zdjęć / zleceń fotograficznych posiadam zawsze dwa niezależne zestawy fotograficzne oraz trzeci awaryjny.

Co w przypadku gdy ma pan termin autorski zarezerwowany?.
Ponieważ moje terminy średnio rok wcześniej są już rezerwowane, może okazać się, że data na którą chcą państwo mnie wynająć jest zajęta. Wówczas mogę zlecić wykonanie zdjęć przez mojego fotografa który dla mnie pracuje, a ja wykonam ich autorską obróbkę fotograficzną sesje ślubną natomiast mogę wykonać osobiście w tygodniu. Zobacz Mój Terminarz.

Czy możemy zamówić samą sesję ślubną?.
Tak. Sesje ślubne realizuję zwykle w tygodniu, więc dopasujemy datę tak by każdemu pasowało.

Czy posiada Pan zezwolenie z Kurii na fotografowanie komercyjne w Kościołach Rzymsko Katolickich na terenie Polski
Tak. Posiadam Imienną Legitymację ze zdjęciem wydaną przez Kurię Metropolitarną w Krakowie NR Legitymacji.603.

Czy robicie zdjęcia na ściance foto? Takie same jak z popularnej foto-budki?.
Tak. Posiadamy ściankę foto oraz gadżety do takich zdjęć (peruki kolorowe, okulary, śmieszne czapki i inne rekwizyty), mamy to w dodatkowym pakiecie więc jak klient jest zainteresowany możemy zabrać ze sobą na wesele. zobacz nasze zdjęcia na foto-ściance zobacz

dziękuję za zaufanie Łukasz Bednarczyk